Sıkça sorulan sorular

URGO ÜRÜNLERİMİZİ NEREDE BULABİLİRSİNİZ?


URGO ürünlerimizi eczanelerde bulabilirsiniz.

YARA BANTLARINI KOLAYCA NASIL ÇIKARTABİLİRİZ?


Yara bandını kolayca çıkartmak için,  birden çekmeden ılık su ile nazikçe çıkarmanızı öneririz. Elinizle veya parmaklarınızla karşı basınç da uygulayabilirsiniz.

YARA ÇEVRESİNDE KALAN YAPIŞKANI NASIL TEMİZLEYEBİLİRİZ?


Kalan yapışkanı , 90⁰  alkol ile temizleyebilirsiniz.  Bir kompresin üzerine bir kaç damla alkol dökün  ve alkolü yara temas ettirmeden yapışkan izi nazikçe çıkartın.

YARA BANDINA ALERJİ DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR?


Yara bandı ile alerjik bir reaksiyon(  kaşınma, tahriş gibi) belirtisi durumunda, hemen yara bandını çıkartınız.Daha sonra, sargı bezi yardımı ile yaranın üzerine bir kompres koyabilirsiniz. En uygun tedavi yöntemini belirlemek için doktorunuza başvurunuz.
Ayrıca  böyle bir durum ile karşılaştığınızda, sorunun nedenlerini bulabilmemiz için lütfen bizi de bilgilendiriniz.

TÜM YARALARI DEZENFEKTE ETMEK GEREKLİ MİDİR?


Enfeksiyonu önlemek için; yaraları temizlemek, dezenfekte etmek, durulamak ve daha sonra kurulamak  çok önemlidir. Yaraların nasıl dezenfekte edilmesi gerektiğini öğrenmek için lütfen "TAVSİYELER" kısımına bakınız.

Enfeksiyon durumunda, en uygun tedavi yöntemini belirlemek için doktorunuza başvurunuz.

URGO FILMOGEL® ÇATLAKLAR SIVI PANSUMANI UYGULARKEN ACI VERİR Mİ?

URGO Filmogel® Çatlaklar sıvı pansumanın ilk uygulandığı anda bir iki saniye biraz acı verebilir. Ancak, film tabakası oluştuğu anda, acı hissi tamamen kaybolur.


URGO FILMOGEL® ÇATLAKLAR SIVI PANSUMANI NE KADAR SÜRE KULLANMALIYIM?


URGO Filmogel® Çatlaklar, çatlamış bölgelerde tam anlamıyla iyileşme sağlanana kadar kullanılmalıdır. Ancak, çatlak önleyici krem kullanarak yeni çatlakların ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.