URGO HIZLI İYİLEŞTİRME YARA BANDI STANDART

Endİkasyonları:

URGO Hızlı İyileştirme yara bantları, kanaması duran yüzeysel yaraların iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Ürünün avantajları :

URGO Hızlı İyileştirme yara bantları, yapıştırıldıkları yerde bir kaç güne kadar kalır ve acısız bir şekilde çıkartılır. Hidrokolloid kütle yaradan sızanları absorbe eder ve bir jel oluşturur.

Kullanma talİmatları :

1- Kuru bir steril gazlı bez ile kanamayı durdurun. Alkolsüz bir antiseptik solüsyon ile yarayı temizleyin ve durulayın. Yarayı ve çevresini kurulayın.
2- Bandı avucunuzun içinde ısıtın ve yapışkan kısma dokunmadan yara üzerine uygulayınız. Kenarlarına doğru bastırarak bandın iyice yapışmasını sağlayınız.
3- Bandı yapıştığı yerden çıkarmayınız. Bir kaç gün sonra kendiliğinden çıkacaktır. Ancak, yara üzerinde 3 günden fazla bekletilmemesi tavsiye edilir.

KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

- Yanık üzerinde, mikrop kapmış ve enfeksiyon riski olan yaralarda kullanmayınız. -Bu yara bandı, yüzeysel yaralarda kanama durduktan sonra iyileşmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
-Bandı uygulama sırasında esnetmeyiniz. Yapışkan kısma dokunmamaya özen gösteriniz. Uygulandıktan sonra, bandın pozisyonunu değiştirmeyiniz.
-Herhangi bir şüpheniz varsa lütfen eczacınıza danışınız.
- Isı ve nemden uzak tutunuz.
Hidrokolloid destek, cildi takviye edici bir jel oluşturarak acıyı hafifletir ve iyileşmeye yardımcı olur. Şeffaf destek, su geçirmez. Cilt üzerinde optimum tutunma ve koruma için bölgeye özel uyarlanmış şekildedirler.Sunum:

2 farklı boyutta 8 adet hidrokolloid yara bandı
- 5 adet küçük : 20x74 mm
- 3 adet büyük : 40x72 mmBu ürün, tıbbi bir cihazdır.
Daha fazla bilgi için, kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.


TAVSİYELERİMİZ

KÜÇÜK YARALANMALARDA NE YAPILMALIDIR?

Yaralanma durumunda zarar görmüş bölgeyi, ortasından kenarlarına doğru yabancı maddeleri  ( kum, cam kırığı gibi) çıkararak temizleyiniz.
Yarayı, alkolsüz bir antiseptik ile dezenfekte ediniz. Daha sonra, suyla ya da serum fizyolojik ile durulayınız.

Daha fazla bilgi için, lütfen tıklayınız