URGO YANIKLAR VE YÜZEYSEL YARALAR

Endikasyonları:

URGO Yanıklar ve Yüzeysel Yaralar steril yara  örtüsü, 1. ve 2. derece yüzeysel ev yanıkları ( kabarcık veya su toplaması)  ve yüzeysel yaraları ( sıyrıklar, kesikler)  tedavi etmek için kullanılır.

Ürünün avantajları :

URGO Yanıklar ve Yüzeysel Yaralar steril yara  örtüsü, acıyı hafifleten ve yaranın iyileşmesini sağlayan hidrokolloid partiküller (karboksimetilselüloz) ve vazelin emdirilmiş tülden oluşur.Bandın orta bölgesinde bulunan bu tül ile URGO Yanıklar ve Yüzeysel yaralar steril yara  örtüsü , yaraya yapışmaz ve çıkartılırken acıtmaz.

Kullanma talimatları:

2. derece yüzeysel yanıklarda:
Önce yanmanın yayılmasını önlemek için yanığı 15 dakika kadar soğuk suda tutunuz.

Her durumda:

Yarayı alkolsüz bir antiseptikle temizleyiniz. Suyla ya da serum fizyolojik ile durulayınız. Yanıklarda eozin gibi renkli antiseptikler kullanmayınız.
Steril kompresle iyice kurutunuz.
Mümkün oluduğunca enfeksiyona karşı bir savunma olan su toplamış kabarcığa zarar vermeyiniz. Eğer patlarsa dezenfente ediniz. Kendiliğinden çıkmadıysa ölü deriyi kaldırmanıza gerek yoktur.
Koruma kanatlarını çıkartınız.
Yaralı bölgeye uygulayınız.
Öncesinde bir krem kullanmaya gerek yoktur. Normal tedavi süresi ilk 24 saatten sonra her 48 saatte bir pansumanı değiştirmek şartıyla 5 ila 6 gündür.

Kullanılmaması gereken durumlar:

2. Derece derin yanıklarda, 3. derece yanıklarda ve yüzde kullanmayınız. Bu durumlarda öncelikle bir tıbbi tavsiye almanız gerekir.

Uyarılar:

Tek kullanımlık ürünü yeniden kullanmak, enfeksiyon riskine neden olabilir.

BİLEŞİMİ

Orta bölgesinde hidrokolloid partiküller (karboksimetilselüloz) ve vazelin emdirilmiş  polyester bir tül bulunan ten renginde, dokuma olmayan, esnek bant.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Sadece boyu kompresin boyunu geçmeyen lokal tedaviler için kullanılır. Geniş yaralarda pedin akıntıları absorbe edebilmesi için  daha geniş alan kaplaması gerekir.  6 gün sonra bir iyileşme görmüyorsanız doktorunuza başvurunuz. Çocuklardaki yanıklar için eczacınıza danışınız. Lokal bir enfeksiyona dair klinik işaretler görüldüğünde (sağlam deride de devam eden kızarıklıklar, acı gibi) eczacınıza ya da doktorunuza başvurunuz. URGO Yanıklar ve Yüzeysel yaralar steril yara  örtüsü açıldıktan sonra hemen kullanılmalıdır, ısı ışık ve nemden uzak yerlerde saklanmalıdır.

Sunum:

Tekli ambalajlarda bulunan 6 adet steril bant

Bu ürün, tıbbi bir cihazdir.
Daha fazla bilgi için,  kullanmadan önce ürün broşürüne bakınız  ya da doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

TAVSİYELERİMİZ

YÜZEYSEL YANIKLARDA NE YAPILMALIDIR?

2. derece yüzeysel yanıklarda
Yanığı soguk suyun altında bekletiniz.Bu işlem ne kadar erken yapılırsa o kadar etkilidir.  Yanığı suyun altında tutmak, lokal ısıyı düşürür ve yanmanın yayılmasını engeller.

Daha fazla bilgi için, lütfen tıklayınız